Wybierz trasę rowerową
   

  Wycieczki roweroweProponowane wycieczki rowerowe na terenie Powiśla.

 

Wycieczka wokół cesarskich terenów łowieckich

Proponowana wycieczka liczy około 30 km i robi pętlę między Przezmarkiem a Starym Dzierzgoniem, które są interesującymi miejscowościami  powiązanymi historią krzyżacką. Między nimi rozciągają się także dawne tereny łowieckie stacjonującego niegdyś na tych ziemiach cesarza Wilhelma II, króla Prus. Do pokonania będziemy mieli w większości drogi asfaltowe, a gdzieniegdzie także szutry i leśne dukty. Na wycieczkę najlepiej wybrać się rowerem górskim, bądź trekkingowym.

Czytaj więcej - opis wycieczki, galeria zdjęć, hipsometria i ślad do pobrania

 

Wycieczka Szlakiem Kościołów Powiśla

Proponowana wycieczka liczy około 46 km i robi pętlę po okolicach miejscowości Dzierzgoń.  Teren jest tu dość pagórkowaty, ale bez większych i męczących podjazdów. Trasa odkrywa wiele kart historii. Prócz gotyckich zamków, zapoznamy się z licznymi rezydencjami, należącymi niegdyś  do rodzin królewskich. Listę zabytków uzupełnią także ceglane kościoły. Do pokonania będziemy mieli w większości drogi asfaltowe i brukowane, gdzieniegdzie także szutry.  Na wycieczkę najlepiej wybrać się rowerem  trekkingowym, bądź górskim.

Czytaj więcej - opis wycieczki, galeria zdjęć, hipsometria i ślad do pobrania

 

Wycieczka wśród malowniczych jezior wokół Prabut

Proponowana wycieczka liczy około 38 km i robi pętlę po okolicach miejscowości Prabuty.  Trasa wiedzie nad licznymi jeziorami, dlatego też podróżując latem prócz aparatu fotograficznego warto zabrać ze sobą ekwipunek plażowicza. Listę ciekawych miejsc na trasie wypełniają także liczne zabytki sakralne oraz ciekawe dwory i pałace. Do pokonania będziemy mieli w większości drogi gruntowe,  gdzieniegdzie także asfaltowe.  Na wycieczkę najlepiej wybrać się rowerem  górskim, bądź trekkingowym.

Czytaj więcej - opis wycieczki, galeria zdjęć, hipsometria i ślad do pobrania

 

Wycieczka Ze Sztumu do Białej Góry i Ryjewa

Proponowana wycieczka liczy około 40 km i robi pętlę po okolicach miejscowości Sztum. Dominującym elementem trasy jest tu przyroda. Z jednej strony tutejszego płaskowyżu zobaczymy malownicze łąki i pastwiska, które rozdziela sieć tysięcy kanałów melioracyjnych  oraz liczne zabytki hydrotechniczne. Na wysoczyźnie zaś pokonamy lekko pofałdowany teren, na obszarze którego znajdą się barwne pola uprawne. Do pokonania będziemy mieli w większości drogi asfaltowe i brukowane, gdzieniegdzie także szutry.  Na wycieczkę najlepiej wybrać się rowerem  trekkingowym, bądź górskim.

Czytaj więcej - opis wycieczki, galeria zdjęć, hipsometria i ślad do pobrania

 

Trasa łącznikowa między Kwidzynem a Prabutami

Proponowana wycieczka liczy około 26 km i umożliwia łatwe, a przede wszystkim bezpieczne przedostanie się z Kwidzyna do Prabut. Trasa umożliwia poznanie wartko płynącej rzeki Liwy, która meandruje w głębokich wąwozach chronionego obszaru leśnego.  Do pokonania będziemy mieli w większości drogi gruntowe, a także szerokie leśne dukty, miejscami także drogi asfaltowe. Na wycieczkę najlepiej wybrać się rowerem  górskim, bądź trekkingowym.

Czytaj więcej - opis wycieczki, galeria zdjęć, hipsometria i ślad do pobrania

 

Wycieczka Przez Żuławy Malborskie

Proponowana wycieczka liczy około 57 km i robi pętlę przez Żuławy Malborskie.  Dominującym elementem wycieczki jest tu przyroda. Zobaczymy więc malownicze łąki i pastwiska, które rozdziela sieć tysięcy kanałów melioracyjnych  oraz liczne zabytki hydrotechniczne. Zapoznamy się także z licznymi zabytkami pochodzącymi z czasów krzyżackich, a także kulturą osadników mennonickich, którzy pozostawili po sobie wiele domów podcieniowych i starych cmentarzy. Do pokonania będziemy mieli w większości drogi asfaltowe i brukowane, gdzieniegdzie także szutry. Na wycieczkę najlepiej wybrać się rowerem  trekkingowym, bądź górskim.

Czytaj więcej - opis wycieczki, galeria zdjęć, hipsometria i ślad do pobrania

 

Wycieczka Dolina Nogatu- żuławski offroad rowerowy

Proponowana wycieczka liczy około 36 km i robi pętlę przez północną część Żuław Malborskich, którą zasiedlali niegdyś Mennonici. Trasa zagłębia się w ich historię pokazując licznie domy mieszkalne, zespoły zagrodowe, urządzenia techniczne - szczególnie wodne, wyjątkowe cmentarze, kościoły, kaplice, które nadal można spotkać niemalże w większości wiosek w rejonie Dolnej Wisły. Spotkamy tu także zabytki z dziejów krzyżackich. Trasa wiedzie  bocznymi drogami, głównie gruntowymi. Przez większość wsi prowadzą też drogi wysłane kamieniem polnym, bądź brukiem, rzadko kiedy będziemy mieli przyjemność jechać gładkim asfaltem, dlatego najlepiej na tę wycieczkę wybrać rower górski.

Czytaj więcej - opis wycieczki, galeria zdjęć, hipsometria i ślad do pobrania

 

Wycieczka w Dolinie rzeki Liwy 

Proponowana wycieczka liczy około 46 km i robi pętlę przez północną część Nadleśnictwa Kwidzyn. Trasa zagłębia się w pagórkowatych, ale bardzo malowniczych terenach  zielonych, wśród których skrywają się stylowe rezydencje i dworki rodzin królewskich. W znacznej części trasy towarzyszyć nam będzie również rzeka Liwa, której poznamy różne oblicza. Do pokonania będziemy mieli w większości drogi gruntowe i leśne dukty, gdzieniegdzie także drogi asfaltowe.  Na wycieczkę najlepiej wybrać się rowerem  górskim, bądź trekkingowym.

Czytaj więcej - opis wycieczki, galeria zdjęć, hipsometria i ślad do pobrania

 

Wycieczka wśród nadwiślańskich mokradeł

Proponowana wycieczka liczy około 39 km i robi pętlę wśród nadwiślańskich mokradeł, zwanych Żuławami Kwidzyńskimi. Trasa wiedzie głównie bocznymi drogami asfaltowymi, bądź gruntowymi. Nie zobaczymy tu specjalnie żadnych zabytków architektury, poza starymi cmentarzami, które występują w większości wsi żuławskich. Wśród licznych kanałów melioracyjnych, które rozdzielają tutejsze ziemie, z pewnością natkniemy się na zabytki hydrotechniczne, z których budowy słynęli Mennonici. Do pokonania będziemy mieli w większości drogi asfaltowe i brukowane, gdzieniegdzie także szutry.  Na wycieczkę najlepiej wybrać się rowerem  trekkingowym, bądź górskim.

Czytaj więcej - opis wycieczki, galeria zdjęć, hipsometria i ślad do pobrania

 

Wycieczka wokół Zamków Gotyckich Powiśla

Proponowana wycieczka liczy około 210 km i robi sporą pętlę wokół Zamków Gotyckich Powiśla. To propozycja dla rowerowych obieżyświatów, którzy cenią sobie dłuższe, kilkudniowe wycieczki. Trasa w większości opiera się o główną oś znakowanego rowerowego Szlaku Zamków Gotyckich na Powiślu. Odkrywa ona nie tylko zamki gotyckie, ale i inne godne uwagi atrakcje Powiśla. W Dolinie Dolnej Wisły roi się od przepięknych pałaców, dworków, parków, a także rezerwatów przyrody.  Krajobraz wypełniają również liczne obiekty hydrotechniczne i gdzieniegdzie nadal widoczne rysy kultury mennonockiej z domami podcieniowymi i starymi cmentarzami na czele. Do pokonania będziemy mieli w większości drogi asfaltowe, miejscami brukowane, gdzieniegdzie także szutry. Na wycieczkę najlepiej wybrać się rowerem  trekkingowym, bądź górskim.

Czytaj więcej - opis wycieczki, galeria zdjęć, hipsometria i ślad do pobrania

 

 2014© Koło Gotyku